check euro-diesel.com => 2 LG =2; LGCountry=2
Secure your power supply with NO-BREAK KS®
NO-BREAK KS® Sistem Tanımı

NASIL ÇALIŞIR : SİSTEM TANIMI

Sistem Tanımı

NO-BREAK KS®, insanı bunun alışılmış bir jeneratör olduğunu düşündürebilecek kadar basit bir ekipmandır.  NO-BREAK KS®, Elektromanyetik Kavrama ile Stato-Alternatöre bağlanmış bir Dizel Motordur. Stato-Alternatör ise Kinetik Enerji Akümülatörü ile Senkron Makinenin kombinasyonudur.

NO-BREAK KS® aynı zamanda kontrol panosu ve şok bobini/güç panosu da içerir.

 

 

Sistem Tanımı : Diesel rotary UPS: NO-BREAK KS

 

Nasıl çalışır?

NO-BREAK KS®’nin kalbinde, kinetik enerjiyi depolamak ve kazanmak için zekice fakat basit bir sistem olan, kinetik enerji akümülatörü yatmaktadır.

Kinetik enerji akümülatörü iki döner kısımdan oluşur:  dış rotor iç rotorun etrafında mekanik olarak serbest biçimde çalışır.  (Bkz. aşağıdaki diyagram)

Ana şaft tarafından tahriklenen iç rotor, 1500 rpm (50 Hz) veya 1800 rpm (60 Hz) ile döner.  İki dizi sarımdan oluşur; bir üç fazlı AC sarım ve bir DC sarım.

Energy storage 

Koşullandırma modunda, dış rotoru maksimum 3000 rpm’lik bir hızla döndüren bir döner manyetik alan oluşturmak üzere AC sarımına güç verilir.  Ancak, şaftın kendisi 1500 rpm’de döndüğünden, rulmanların iç ve dış halkaları arasındaki görece hız yalnızca 1500 rpm'dir.

Kinetik enerjinin miktarı, dönme merkezine olan mesafenin karesi ile arttığından, dış rotor avantajlı olarak kinetik enerjiyi depolar.

Enerji kazanımı 

Bağımsız modda, DC sarıma güç verilir ve dış rotor iç rotora endüksiyon ile elektriksel olarak bağlanır.  Kinetik enerjisi iç rotora aktarılır – onu çalıştırır.  Bu enerji aktarımı, DC sarıma enjekte edilen akımın düzgün şekilde kontrol edilmesiyle düzenlenir.

Kinetik enerji akümülatörü tamamen fırçasız bir sistemdir.

Stato-Alternatörün Enine-kesiti

Stato-Alternatörün Enine-kesiti

 

NO-BREAK KS® nasıl çalışır öğrenmek için buraya tıklayın.