check euro-diesel.com => 2 LG =2; LGCountry=2
Medya
 • 2018.04.17 EURO-DIESEL (UK) LTD ARE PLEASED TO ANNOUNCE OUR 2018 WORK EXPERIENCE WEEK FOR GRADUATE ELECTRICAL ENGINEERS: 11-15 JUNE

   

  If you are currently working at a Consulting Engineers in the UK and are involved with critical power solutions or want to learn more about UPS technologies, our Workplace Secondment Week is an ideal opportunity for you to further your knowledge.

  You will spend time with our management/engineering teams and will cover the several areas. 
  Please follow this link to discover the detailed program.
  Places are limited; if you are interested in this placement, please ensure that your employer would be happy
  for you to take up this opportunity before contacting us and send an email with your contact details, CV and a brief summary of why the placement is of interest to you and how it would benefit you in your role.
  Deadline: end of business Wednesday 16/05/18.
  E: *moc*leseid-orue+ku*ofni
  NB: EDUK will confirm after the deadline if your application has been successful.
  EDUK will assist with UK travel costs – attendees to cover their own accommodation.
 • 2018.03.30 Opening of the newest EURO-DIESEL’s subsidiary in Santiago of Chile

  It’s with great honor we announce the opening of the newest EURO-DIESEL’s subsidiary in Santiago of Chile.

   [+]
 • 2017.09.29 Recertification for EURO-DIESEL UK

  EURO-DIESEL (UK) Ltd (EDUK) is pleased to announce its successful recertification to: ISO 9001 Quality Management, ISO14001 Environment Management, OHSAS 18001 Occupational H&S Management.

   [+]

 • 2017.04.10 Come and visit us at fairs and shows around the world

  Taking advantage of our worldwide network, we participate in many exhibitions about Data Center, Airport & Industry.

  Check out our next destinations!

   [+]
 • 2017.02.08 EURO-DIESEL has been rated as STRONG

  EURO-DIESEL has been rated as “STRONG” in a new analysis of Europe's 687 largest Electrical Component Manufacturers. This is the highest accolade awarded and reflects our excellent performance over the last 12 months.

   [+]

 • 2017.01.05 FORTRUST adopts Diesel Rotary UPS for backup power

  Is it a generator? A UPS? A flywheel? The new backup power systems at colocation specialist FORTRUST bring these elements together. As FORTRUST expands its Denver data center, it will use Diesel Rotary Uninterruptible Power Supply (DRUPS) from E1 Dynamics to provide emergency power during utility outages. The DRUPS unit features a diesel engine and a rotary UPS that uses kinetic energy, eliminating the need for batteries.

   [+]

Medya sayfanıza hoş geldiniz

 

Bu bölümde sunulan bilgilerin sizler için yararlı olmasını umarız.

Daha fazla bilgi için veya Referans Sayfamız ve Grafik Çizelgemize (Logo yüklemelerini de içeren) erişmek için, lütfen talebinizi e-posta ile iletiniz.  Teşekkür ederiz.

 

Kullanım Şartları:

Site ve içerdiği tüm bilgiler, veya gelecekte içereceği bilgiler, makaleler, duyurular, bültenler, raporlar, basın bültenleri, görüşler, yazılar, dosyalar, kılavuzlar, fotoğraflar, açıklamalar, çizimler, markalar, ticaret unvanları, hizmet markaları ve logoları (toplu olarak, “İçerik”) da dâhil, EURO-DIESEL’in, ortaklarının, üyelerinin ve çalışanlarının mülkiyetindedir, ve Ulusal ve Avrupa telif hakları yasası, marka kanunu, uluslararası anlaşmalar, ve diğer fikri haklar kanunları uyarınca, izinsiz kopyalama ve dağıtımdan korunmaktadır.

Bu Sitede bulunan hiçbir şey dolaylı olarak, önceki beyanlara dayalı hakkın engellenmesi yoluyla veya başka bir şekilde, EURO-DIESEL'in veya bu Sitede gösterilen materyalin telifine veya markaya sahip olabilecek üçüncü şahısların önceden yazılı izni olmadan, düzenleme veya başka bir yolla, bu Siteyi ve ya bu sitede gösterilen İçeriği kullanmak için hiçbir lisans veya hakla, garanti vermek olarak yorumlanamaz.